• English

Po čem ženy touží

Po čem ženy touží

“Je lepší shořet než vyhasnout”, musím sám sobě často připomínat. To nenápadné vyhasínání je celkem běžná věc, která se děje všude kolem. Všimli jste si? Jestli ano, pak jste asi už něčím trochu výjimeční.

Jak to máte vy, plápoláte a jiskříte? Alespoň tu a tam?

Takovým tématem, řekl bych, se zabývají spíš ženy. My chlapi jsme takoví přímočaří, zas až tolik nehledíme na nitro. Fyzičtí, prostší, výkonní… Nedumáme. Zato ženské nitro je jako pouť. Barevnost a rozmanitost, nahoru a dolu, sladká cukrová vata s buřtem a hořticí. Není divu, že se všem zúčastněným občas motá hlava :).

Nedávno jsem dělal rozhovor s milou redaktorkou (https://promenazeny.cz/klic-ke-stesti/. “Co vlastně řeší moje klientky?”, bylo zajímavým tématem k úvaze. Už déle mám pocit, že ženám jsem ve své činnosti prospěšnější, než mužům. A rozhodně pro vás neplatí, že za mnou chodíte dřív, než je třeba. Tak dlouho potlačujete ten jemný vnitřní hlásek, protože ten se přeci dnes neposlouchá, že se musí ozvat až vaše fyzická schránka. Alespoň že tělo dokáže zatáhnout za záchrannou brzdu a tak vás probrat. Něco se musí stát, že jo?!

Vztah. V něm toho hodně začíná a i dost končí. Může to znít jako klišé, málokteré partnerství je jako na obláčku. Ale pokud jste mu obětovaly kus samy sebe… my chlapi si rádi vezmeme, co nám dáte (však ono to funguje i naopak, obecně, ale u vás asi ne). Za svý štěstí jsi zodpovědná jen Ty!!!

Možná vás svazuje setrvačnost, pokračujete kvůli jistotě, vymlouváte se na ostatní… Ale zároveň zoufale toužíte po změně! Pojďme si o tom promluvit. Vy samy si odpovíte, co a jak. Třeba se uklidníte, že to tak má být. Anebo dostanete sílu ke změnám v rámci vztahu. Nebo se dokážete osvobodit, ač byste k tomu samy neměly dost odvahy….

Stát se zase paní svého života. Máte nárok na zážeh, na spalující intimitu, respekt, volnost, nové a nepoznané nebo dávno zapomenuté…

Na snazších tématech, jako životní styl, využití času pro sebe a po svém, odházení nepotřebných masek,… si dokážete ověřit, že samy se sebou dokážete pohnout. … Můžeme spolu zvládnout nejdřív maturitu, a pak se vydat na vejšku.