• English

Svého štěstí strůjcem

Svého štěstí strůjcem

Když se nám minulé léto narodila Nikolka, zamíchalo to všemi kartami. Myslel jsem, že jako život chlapa se ten můj tolik nepromění, ale s prvním jejím nádechem jsem pochopil. Poměrně ctím takový ten tradiční model ženy a muže: žena pečuje o rodinu zevnitř a chlap zvenku. Přesto to mám tak, že po malé se mi stýská, i když jde večer spinkat.

V průběhu roku jsem si víc a víc uvědomoval, že mou pozorností k rodině jsem se vzdálil nějakému svému poslání, ať už je jakékoliv. A došlo mi, že pokud mám být tím nejlepším tátou a snad aspoň dobrým manželem, měl bych se vrátit ke své cestě.

Nadále se s manželkou rovnáme do své ženské a mužské role. Klíčová je komunikace. Moje cesta neznamená hledět pouze na sebe. Verča má své zájmy, priority, kterým já se snažím vycházet vstříc, zato ona je tolerantní k mému bádání. A co mi došlo? Být rodičem je požehnání, tak proč se „obětovat“. Tohle jsou některé z mých výmyslů, za kterými jsem si šel:

  • Strávil jsem 7 nocí ve tmě. Prožitek každého je asi dost individuální, pro mě to byl tedy hardcore. Sice mě zajímá duchovno, meditace, myslel jsem, že si odpočinu a budu cvičit, ale zjevně vlivem záplavy melatoninu jsem na nic neměl energii. Netušíte, jestli je ráno nebo večer. Orientoval jsem se podle zpěvu ptáků, dokud mi nedošlo, že slyším akorát myši ve zdi. Největší akcí bylo, kdy jsem si zkoušel plivnout cizrnu do pupíku. A jestli vás zajímá, jak si člověk v naprosté tmě utírá zadek, no tak zapojte fantazii.
  • Absolvoval jsem téměř celý kurz shuffle dance. Na netu je spousta videí, kdy mladé holky skáčou v tomhle skvělém rytmu a já si řekl, že se alespoň základ naučím. Pohyb mám dost rád a nemám moc zábran, ani v mých 36ti letech. Radostné, legrační, umí to být i celkem sexy, když to dělá správný člověk (v mém případě ovšem ta legrační verze).
  • Sexy umí být i saunové ceremoniály. Chtěl jsem se stát jejich mistrem, stal jsem se tedy pouze učněm. Šlo mi o to si to vyzkoušet, ne měsíce trénovat. Máchám tedy v jedné sauně ručníkem, omamuji návštěvníky vonnými esencemi, fajn hudbou, rázovými vlnami horkého vzduchu… pořádný záběr na fyzičku a dokonale to vyplavuje endorfiny. Máme parádní kolektiv a i návštěvníci bývají milí lidé.

Tohle byly některé položky na mém seznamu, který se dál bude vyvíjet. Mám ho nalepený na ledničce, takže jím nikoho nepřekvapím. Stál jsem i o Výměnu manželek, ale to mi Verča zatrhla.

Myslím, že i přes situaci s koronou, možná hlavně kvůli ní, je důležité dělat, co nás naplňuje. Setkávat se se správnými lidmi a držet si otěže svého života.