• English

V těle to žije

V těle to žije

A co jste pro sebe udělali v poslední době vy? Možná ještě spíš pro své okolí. Musím říct, že mít po ruce reportoár úlevy, prevence, první pomoci… není špatné. Neříkám samozřejmě, že po jednom kurzu jsem mistrem oboru. Přesto, odnáším si tyhle základní poznatky, o které se s vámi rád podělím:

  • Bývám za Nevěřícího Tomáše, věci si musím osahat, než jim uvěřím. Ač reflexiologie není akreditovanou metodou, na vlastní oči jsem viděl, že pár zkušených zmáčknutí skutečně dokáže pomoci, dokonce přinést euforii.
  • Když můžete, choďte naboso. Neradují se z toho pouze chodidla, ale prospíváte opravdu celému člověku – játrům, slezině, srdci, slinivce, střevům, páteři…
  • Můžete se svěřit do rukou odborníka anebo prostě praktikovat intuitivně – kdykoliv si vezmete něčí chodidla a něco s nimi děláte, už se to děje. Pro někoho, kdo má intuici jen trochu vyvinutou, je možná škoda svazovat pravidly, přesto pár doporučení pro úplné neználky: „laskavě vlezlým“ tlakem a rytmem stačujte jednotlivé body chodidel. Když místo bude vykazovat větší bolestivost, může to být signál, že je něco s příslušným orgánem v nepořádku. Reflexiologie nejen diagnostikuje, ale i hojí. Stlačování stimuluje, hlazení tlumí.
  • Je dobré využít i sílu bylinek – žádnou  neužívat déle jak 42 dní. Bacha, s bylinkami se poraďte, než jít po lese a nechat se vést intuicí.

Možná si říkáte, proč o tom vůbec píšu na svůj web. Všichni do nějaké míry tušíme, že tělo nám zrcadlí, co se děje uvnitř. Většina problémů je psychosomatického původu. Obzvlášť v dnešní zvláštní době je o to důležitější neřešit jen následek – projev, ale skutečnou příčinu.

Všichni účastníci tohohle kurzu, kteří se stali figuranty při nějakých ukázkách, hlásili velmi bolavé body na různých místech chodidel. Při reflexiologické stimulaci se bolest subjektivně zmenšila třeba z 10/10 až na 3/10. Nicméně aby ta zbývající citlivost ustoupila úplně, musela se zapojit hlava a pocity. Pan Patyak se dotázal, co tu bolest může způsobovat. A teprve při odpuštění, přijetí, jako mávnutím kouzelného proutku, skutečně bolest vymizela úplně.

Je to tedy oboustranná cesta – z hlavy rozbolí tělo, harmonizací těla jde pomoci hlavě. Skvělé vědět.

Zahrávat si s chmury jde bez následků jen do určité meze. Zároveň, když nám tělo může pomoci k tomu se vrátit na správnou cestu, proč si trochu nepomoci?